Lgs Eğitimi - Eyüp Açı Eğitim Kurumları - Eyüp, Yeşilpınar, Çırçır, İmar Blokları, Gaziosmanpaşa,

Lgs Eğitimi

Çıkmış LGS soruları, MEB tarafından yayınlanan örnek sorular, sınavın uygulanma tarzı, sınava girmesi beklenen öğrenci profili incelendiğinde bu sınavın genele yönelik bir sınav olmadığı anlaşılıyor. Hedef kitlenin belli bir seviyenin üzerinde düşünme yeteneği olan, problem çözme algoritmasına sahip, bilim temelli sebep sonuç ilişkisi kurabilen öğrenciler olduğu görülüyor.

Eyüp Açıda LGS Desteği

İşte tam bu nokta Eyüp Açının ilk gününden beri uyguladığı manifestosu ile MEB’in yeni ortaya koyduğu 2023 hedefinin kesiştiği yer olarak çıkıyor karşımıza.

Eyüp Açı olarak temel felsefemiz, evrensel bilimi temel alan düşünce yapısı ile donatılmış sorgulamayı ve sebep sonuç ilişkisini bir yaşam biçimine dönüştürmüş, daha iyiye ve daha güzele doğru kesintisiz bir devinim içinde hareket eden yetkinlikte öğrenciler yetiştirmektir. Biliyoruz ki böyle bir düşünce yapısı sadece son bir yılda öğrenilemez ve öğretilemez. Bu nedenledir ki Eyüp Açı tüm seviyelerinde bu bakış açısını benimsemiş öğretmenleri ve bu yapıyı içselleştirmiş öğrencileri ile birlikte daima yenilenen, güncel ve etkin bir sistemle geleceğe doğru ilerlemektedir.

Açı Yayınları Desteği

Açı Yayıncılık, profesyonel yayıncılık anlayışı gereği büyük titizlikle hazırlamış olduğu, okul öncesi ve ilkokuldan üniversite hazırlığa kadar öğrencilerin ihtiyaç duyduğu her dokümanda kaliteli ve özgün bir yayıncılığın örneği olmuştur. Son teknoloji ürünü gösterimler, ders CD’leri ve uzaktan eğitim programlarıyla alanında örnek olmuştur. Öğrenci rehberliğinde yapmış olduğu özgün ve tutarlı çalışmalarıyla yeniliklerin ve aydınlık geleceğin öncüsü olmuştur. Düzey belirleme sınavlarıyla oluşturduğu seviye gruplarıyla öğrencilerin konu kavrama ve soru çözme becerilerini arttırmış ve hızlandırmıştır.

Derslerimizde takip ettiğimizden yayınlardan bir kısmını örnek olarak sizlere sunmak isteriz.