LGS Sınavı’nın Tarifi Açı’da! - Eyüp Açı Eğitim Kurumları - Eyüp, Yeşilpınar, Çırçır, İmar Blokları, Gaziosmanpaşa,

LGS Sınavı’nın Tarifi Açı’da!

LGS nedir?

LGS,
‘Liselere Geçiş Sınavı’ ifadesinin kısaltmasıdır. LGS, 2018-2019 eğitim öğretim yılında devreye girdi. LGS sınavına 8sınıf öğrencileri girmektedir. LGS sınavı ile öğrenciler puan üstünlüğüne göre Fen Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri, Anadolu Liseleri, Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri vb. türdeki okullara girme hakkı kazanmaktadırlar.

LGS sınavı hangi öğrenciler içindir?

Çıkmış LGS soruları, MEB tarafından yayınlanan örnek sorular, sınavın uygulanma tarzı, sınava girmesi beklenen öğrenci profili incelendiğinde bu sınavın genele yönelik bir sınav olmadığı anlaşılıyor. Hedef kitlenin belli bir seviyenin üzerinde düşünme yeteneği olan, problem çözme algoritmasına sahip, bilim temelli sebep sonuç ilişkisi kurabilen öğrenciler olduğu görülüyor.

Eyüp Açıda LGS’ye Hazırlık

LGS sınavına hazırlanan öğrencilerimize hem 8.sınıf müfredatına dair konular büyük bir titizlilikle anlatılmakta ve hemen ardından yeni nesile geçiş ve beceri temelli sorularla öğrencilerin konuyu pekiştirmesi sağlanmaktadır. Açı Yayınlarının profesyonel yayınları kurumumuzca öğrencilere ücretsiz olarak verilmekte ve takibi eğitim koçları tarafından sağlanmaktadır. 

Eyüp Açıda Rehberlik ve Eğitim Koçluğu

Eyüp Açıda hem LGS’ye hazırlanan hem de ara sınıflarda eğitim alan öğrencilerimize haftada 1 ders eğitim koçluğu verilmektedir. Eğitim Koçluğu dersinde eğitim koçlarımız tarafından öğrencilerimizin sınav analizleri ve değerlendirmesi yapılmakta, yanlışlarına dair çözüm yolları anlatılmakta, ders çalışma yöntemleri ve ders çalışma planları hakkında bilgiler verilmektedir. 

Eyüp Açıda Birebir Eğitim Koçluğu

Eyüp Açıda sınıfça yapılan haftalık eğitim koçluğu dersinin haricinde öğrencilerimizle periyodik olarak birebir görüşmeler yaparak, onların eksiklerine yönelik çözüm yolları sağlamaktayız.

Eyüp Açıda Öğretmen-Veli Görüşmeleri

Eyüp Açıda sınıflarımızın eğitim koçları tarafından periyodik olarak hem telefonda hem de yüz yüze öğrencilerimizin aileleriyle görüşmeler sağlanmaktadır. Sınav karneleri, öğrenci velilerine verilmekte ve sınav analizleri öğrenci velilerimize de anlatılmaktadır. 

Eyüp Açının Başarısı

Eyüp Açının başarılı olmasının en büyük gerekçelerinden biri de öğrencilerimizle ilgilenmemiz ve ders dışında da öğrencilerimizin durumlarını gözlemlememizdir. Yapmış olduğumuz birebir öğrenci ve veli görüşmeleri ile başarının sacayağını oluşturmaktayız. 

Eyüp Açıda Etkinlikler

Eyüp Açıda ders içi ve ders dışı etkinliklerle eğitime zenginlik katmaktayız. Münazara, ders içi oyunlar, eğitici filmler, satranç turnuvaları, masa tenisi turnuvaları, park aktiviteleri ve park dersleri, piknik ve spor aktiviteleri ile öğrencilerimizin sıkılmasını önlemekte ve derslere daha iyi motive olmalarını sağlamaktayız.

LGS’nin tarifini bizzat yerinde görmek için sizi kurumumuza bekleriz. 

Eyüp Açı, ilgi ve başarının adresidir.